On Board AC DC Dönüştürücü

On Board AC DC Dönüştürücü

On Board AC DC Dönüştürücü. Gelişmiş rezonans frekans modülasyon teknolojisi, yüksek verim, büyük güç, küçük boyut ve güvenilir çalışma.

Şarj modu, sabit güç ve sabit voltaj arasında otomatik dönüşümü benimser, bu da yükü etkili bir şekilde azaltır.
Aktif güç faktörü düzeltmesi ile elektrik şebekesine sıfır kirlilik, Geniş giriş ve çıkış voltaj aralığı, CAN2.0B iletişim protokolünü kullanarak, akıllı şarj fonksiyonu ile, akıllı izleme hatası alarm koruması ile; araç aküsü yönetim sistemi güç kaynağı için dahili 24V bağımsız yardımcı güç kaynağı.
Bu güç kaynağı, yeni enerji araçlar için yüksek voltajlı akülerin şarj edilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
On Board AC DC Dönüştürücü, Dünyanın önde gelen otomotiv güç kaynağı üreticileri ile tamamen uyumludur ve tüm performans göstergeleri uluslararası emsallere ulaşmış veya aşmıştır ve uzun süredir faaliyet göstermektedir.
Bu güç kaynakları serisi, sabit voltaj ve sabit akım gücü gerektiren farklı alanlara da uygulanabilir.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Türleri

Üç ana araç şarj istasyonu türü vardır: Seviye 1, Seviye 2 ve Seviye 3.

  • Seviye 1 şarj istasyonları, standart bir 120 voltluk priz kullanır ve bir elektrikli aracı yaklaşık 8 saatte şarj edebilir.
  • Seviye 2 şarj istasyonları 240 voltluk bir priz kullanır ve bir elektrikli aracı yaklaşık 4 saatte şarj edebilir.
  • Seviye 3 şarj istasyonları, yüksek voltajlı bir DC güç kaynağı kullanır ve bir elektrikli aracı yaklaşık 30 dakikada şarj edebilir.

Günümüzde elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısı dünya çapında hızla artıyor. Ülkemizde elektrikli araçların çok yaygın olmamasından dolayı her ne kadar istasyon sayıları şu an için çok fazla olmasa da 2023 yılından sonra TOGG üretimi sonrasında bu istasyon sayılarının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İstiyorum